Realizácia trávnika formou pokládky trávnikových kobercov či kobercový trávnik. Takto jasne znela objednávka od našej klientky a tak sme sa pustili do práce!

Upravovaný priestor okrasnej záhrady už prerastala nežiaduca vegetácia, preto sme v prvom kroku zvolili postrek totálnym herbicídom. Po likvidácii vegetácie, ktoré trvalo niekoľko týždňov, sme sa mohli pustiť do prípravných prác pre vytvorenie trávnika. Začali sme najskôr s vývozom vyschnutej vegetácie a jej likvidáciou. Po odstránení zvyškov sme pôdu prekyprili pôdnou frézou a na povrch navozili preosiatu zeminu, vhodnú práve pod trávniky. Priestor sme nakoniec dôkladne zarovnali a povalcovali. Na takto pripravený povrch bolo ešte potrebné položiť sieť proti krtom. Aj keď je daný priestor pekný a pravidelný, potrebovali sme oddeliť stromy, šachtu, chodníky a plot plastovými oddeľovačmi značky Eko Brim. Oddelený priestor sme vystlali netkanou textíliou a nechali, na žiadosť klientky, prázdny a pripravený na vysypanie okrasným kameňom.  Trávnik sme ukladali tak, ako vždy, t.j. preväzovaním jednotlivých kusov, podobne ako sa pri stavbe domu preväzujú tehly. Po pokládke trávnika sme dokončili detaily, povalcovali ho, poliali a odovzdali klientke.

Na konci vegetačného obdobia sme sa preventívne vrátili ošetriť trávnik voči hubovitým chorobám, pohnojiť ho a pripraviť na zimu.

Pred realizáciou

Po realizácii