Kompletné projektovanie a návrh záhrady

Všetko začína osobnou obhliadkou záhrady. Následne, na základe vašich požiadaviek a nami navrhovaných možných riešení vytvoríme projekt. Jeho súčasťou bude aj 3D vizualizácia, podrobný plán výsadby, súpis materiálov a, samozrejme, cenová ponuka. Cena realizácie záhrady je kalkulovaná individuálne pre každý projekt.

Tvorba záhonov a výsadba rastlín

Tvorba záhonov a výsadba rastlín je pre nás jednou z najdôležitejších častí celkovej realizácie. Dávame si záležať na kvalite používaných substrátov, zeminy, hnojív či na výbere a zakúpení zdravých a vhodných rastlín. Postupujeme vždy podľa zvoleného projektu klienta. Prípadné zmeny počas realizácie projektu sú akceptovateľné. Vaša spokojnosť je u nás, v Dugy Garden, na prvom mieste.

Inštalácia a servis automatických zavlažovacích systémov

Okrasné dreviny, záhony kvetov alebo krásny zelený trávnik potrebujú pravidelnú závlahu. Pomocníka, ktorý ich ráno či večer poleje. V dnešnej rýchlej dobe to môže byť práve plne funkčný automatický zavlažovací systém. V Dugy Garden, dbáme na správne postupy a profesionalitu, preto vhodný zavlažovací systém do vašej záhrady navrhnú a namontujú školení členovia nášho tímu.

Realizácia trávnika (výsevom, pokládka kobercov)

Mať zelený, mäkký a hustý trávnik je snom každého majiteľa okrasnej záhrady. V Dugy Garden dobre vieme, že trávnik potrebuje maximálnu prípravu a starostlivosť. Ponúkame preto naše služby aj v tejto oblasti. Po dôslednej prípravnej fáze zeminu rotavátorom skultivujeme, nahrnieme, vyrovnáme, prehrabeme, nezabudneme dať sieť proti krtom a následne trávnik vysejeme či položíme trávnikové koberce. Cesta k získaniu krásneho trávnika je tak už len na skok. Môžete sa rozhodnúť pre vysievaný alebo efektný ukladaný trávnik. Radi poradíme.

Skalky

Skalka je jednoducho osvedčená záhradná klasika. Podľa vášho želania vieme využiť kamene z pozemku, alebo zabezpečiť rôznorodé druhy a veľkosti kameňa, ktoré by sa do projektovanej záhrady hodili. Po vyskladaní skalky prichádza na rad výber rastlín. Tie celý priestor nádherne oživia a dodajú mu zaujímavý skalnatý vzhľad.

Revitalizácia a údržba záhrad

Špecializujeme sa aj na údržbu a prípadnú revitalizáciu už existujúcich záhrad. Po osobnej konzultácii a obhliadke zhodnotíme a navrhneme možné realizovateľné zmeny. Dávame si záležať naozaj na každom detaile. Slovo „nedá sa“ nepoznáme. V Dugy Garden hľadáme spôsoby, ako by sme najlepšie zariadili, aby záhrada doslova nabrala druhý dych. Radi pomôžeme aj vašej záhradke.

Odborný rez ovocných stromov

V Dugy Garden dbáme na tradície a odbornú prácu. V rodine máme skúseného ovocinára, ktorý má vyše 35-ročnú prax s odborným rezom ovocných stromov a drevín, ako aj s ich ochranou pred chorobami a škodcami. Neváhajte sa preto na nás kedykoľvek obrátiť tak, aby aj vaše stromy mohli mať maximálnu úrodu a vitalitu.

Terénne úpravy

Terénne a stavebné úpravy zahŕňajú prvotné činnosti pri začatí realizácie diela. Na základe schváleného harmonogramu začíname práve s úpravou terénu a prípravou pozemku pre ďalšie realizačné práce. Jednotlivé činnosti majú svoju postupnosť a sú naplánované tak, aby sa dodržiavala plynulosť realizácie. Pod týmito činnosťami rozumieme: výkopové práce, presuny hmôt a dopravu, odstraňovanie a premiestňovanie starej a nepotrebnej vegetácie a pod. Radi vás, samozrejme, so všetkým podrobne oboznámime.